VIJESTI

Rapsodija Visočana u Gračanici: Pandžić u zadnjim minutama za pobjedu, Kulović nastavlja istorijski skor Bratstva

Kako su završili prošlu sezonu u Prvoj ligi FBiH, tako nastavljaju i u ovoj novoj. NK Bratstvo koje sa klupe predvodi visočki stručnjak Faruk Kulović iz dvije utakmice ima dvije pobjede i dijeli prvo mjesto sa Čelikom i Travnikom.

Poseban kuriozitet i ove utakmice je kao i u prošlom kolu je da je igrač odluke bio igrač koji je ponikao u NK Bosna. Nakon Denija Jamakovića koji je postigao gol pobjede protiv Gornjeg Rahića, ovoga puta Adnan Pandžić je bio strijelac za pobjedu protiv HNK Tomislav u 86.minuti u utakmici punoj preokreta gdje su domaći dva puta gubili (0:1, 1:2), ali fantastični Smajić je dva puta pogađao za izjednačenje da bi na kraju gol za veliku pobjedu postigao Pandžić.

Vrijedi istači da je priliku da debituje u ekipi Bratstva dobio i Almin Buza također nekadašnji igrač NK Bosna koji je jedan od najzaslužnijih igrača Bosne iz prošle sezone koji je zajedno sa svojim tadašnjih saigračima spasio NK Bosna najveće sramote u istoriji kluba.