VIJESTI

Druga liga FBiH: Liješeva slavila u gostima, Bosna poražena u komšijskom derbiju

Danas su odigrane odgođene utakmice 8. kola Druge lige FBiH grupa Centar u fudbalu. Obje visočke ekipe su gostovale, Bosna u komšijskom Kaknju ekipi Rudara, dok je Liješeva išla u goste ekipi Batona u Sarajevo.

Kada je komšijski derbi u pitanju, pobjedu je slavio domaći Rudar rezultatom 2:1. Domaći su došli u vodstvo u 29. minuti golom Ermina Ajanovića, da bi Idriz Džafić u posljednjim minutama prvog dijela izjednačio na 1:1. Dvanaest minuta prije kraja meča Rudar je preko Admira Smole stigao do novog gola i pobjede koja će ih zadržati na vrhu tabele Druge lige.

Liješeva je nakon teškog domaćeg poraza u nedjelju, gostovala ekipi Batona te zabilježila veoma bitnu pobjedu rezultatom 2:0. Po jedan gol su postigli gosti u svakom poluvremenu. Prvo se Eldar Bašović u 17. minuti upisao u strijelce, dok je konačan rezultat postavio Harun Goralija u 72. minuti meča.