VIJESTI

Druga liga FBiH: NK “Bosna” – FK “Baton” 3:1 (2:0)

U okviru 11. kola Druge lige FBiH grupa Centar, u subotu su na stadionu “Luke” snage odmjerili domaća Bosna i ekipa Batona. Visočkom timu je ovo bila jako bitna utakmica za povratak u gornji dio tabele, ali i samopouzdanje za nastavak sezone.

Već sam start meča je pokazao da su momci koje sa klupe predvodi Mensur Džaviti odlučni da nakon remija na gostovanju u prošlom kolu, ostvare pozitivan rezultat, jer je nakon samo 7 minuta utakmice bilo 2:0 za Bosnu. Prvi gol postigao je Zukić iz jedanaesterca u 2. minuti, da bi pet minuta kasnije Hindija povećao vodstvo visočkog tima.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u drugo poluvrijeme je domaći tim, vjerovatno zbog prednosti, ušao malo ležernije, što su gosti iskoristili i u 65. minuti iz penala smanjili na 2:1, strijelac je bio Omerbašić. Ipak, samo četiri minute iza primljenog gola Seferović je strijelac za Bosnu i za, ispostaviće se, konačnih 3:1. Sa ova tri boda Bosna ide na 14 bodova ukupno i time stiže upravo ekipu Batona.