Sport

Elvedina Muzaferija sjajna u Švicarskoj, osvojila nove bodove u Europa kupu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija danas je nastupila na utrci spusta Europa Cupa u švicarskoj Crans-Montani i zauzela je 22. mjesto, što joj donosi novih devet bodova.

Muzaferija je utrku završila s vremenom 1:20.05 i tri sekunde i 56 stotih dijelova sekunde zaostatka u odnosu na pobjednicu Rosinu Schneenerger.

Naša skijašica sada ima 19 bodova u ukupnom poretku Europa Cupa. Muzaferija je ove sezone u Europa Cupu sakupila 14 bodova u spustu.

Prvih sedam u ovoj disciplini ove sezone osvojila je prije devet dana na spustu u italijanskoj Pili, a tri je osvojila na utrci superveleslaloma u švicarskom St. Moritzu 10. decembra prošle godine.

Nakon osvojenih bodova u Svjetskom kupu, bodova u Europa Cupu i sjajnih nastupa na FIS takmičenjima Muzaferiju očekuje novi izazov. Narednog vikenda u Crans-Montani voze se dva spusta u sklopu Svjetskog kupa i Muzaferiju očekuje novi nastup s najboljim skijašicama svijeta.