VIJESTI

Rukomet: RK “Bosna Visoko Ekoenergija” – RK “Radnički” 33:27 (14:13)

Nakon dva vezana poraza, visočki rukometaši su u okviru 9. kola Prve lige FBiH na domaćem terenu slavili pobjedu nad goraždanskim Radničkim sa šest golova razlike. Veoma bitna pobjeda koja visočki tim ostavlja u borbi za najviši plasman, odnosno za povratak u Premijer ligu BiH.

Iako je visočki tim u prvom poluvremenu imao prednost i do pet golova, gosti su uspjeli da skoro stignu taj zaostatak te se na poluvrijeme otišlo sa golom prednosti za Bosnu. Ipak, u nastavku meča Visočani su zaigrali znatno bolje na obje strane terena te je na kraju zabilježena pobjeda rezultatom 33:27.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Adnan Jamaković, koji je postigao 11 golova, dok je njegov brat Emrah dodao 7, a po 4 Nazifović i Delić. Na golu je veoma dobar bio Žiga sa 11 odbrana.