VIJESTI

Rukometaši Bosne zaustavljeni na putu ka polufinalu Kupa BiH

U uzvrtanoj utakmici Kupa Bosne i Hercegovine rukometaši Slobode savladali su Bosnu iz Visokog sa 32:27 (16:15) i tako se plasirali u narednu rundu takmičenja. U prvom poluvremenu gledali smo dosta izjednačen susret gdje su domaći rukometaši imali prednost u jednom trenutku i od četiri gola razlike, ali uporni gosti sve su to jako brzo stizali. Na veliki odmor odlazi se pri rezultatu 16:15 za izabranike Siniše Markote.

Nastavak susreta donosi sjajnu igru u odbrani Slobode, te se prednost iz minute u minutu povećavala. Na kraju sigurna pobjeda i plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

U redovima Slobode ponovo je bio maestralan Anes Bečić sa 13 golova, dok ga je odlično pratio dvojac Alen Ovčina i Luka Bajraktarović sa po četiri postignuta gola. U ekipi iz Visokog bolji od ostalih bili su Almir Osmanhodžić sa osam postignutih golova, odnosno Faruk Halilbegović koji je susret završio sa pet postignutih golova.

Podsjetimo, rezultat prve utakmice igrane u Visokom glasio je 27:25 u korist domaćina.