VIJESTI

Elvedina Muzaferija uz dobar start došla do 42. pozicije, Huetter najbrža

Tridesetjednogodišnja Cornelia Huetter s vremenom 1:13.17 stotinki pobjednica je Super-G utrke Svjetskog kupa održane u austrijskom Altenmarktu.

Nadoknada otkazanog takmičenja u St.Moritzu u decembru, prijala je domaćim skijašicama koje su uz prvoplasiranu Huetter zauzele još tri pozicije u top 10 današnje utrke.

Drugo je mjesto zauzela Norvežanka Kajsa Vickhoff Lie s devet stotinki sporijim vremenom (1.13.26), dok je treće mjesto zauzela Švicarka Lara Gut Behrami s 21 stotinkom zaostatka (1:13.38) za pobjednicom.

Ariane Raedler sa startne pozicije 23 zauzela je 6. mjesto, na sedmoj poziciji našla se Mirjam Puchner, dok je s osmim vremenom završila Stephanie Venier.

Jedina bosanskohercegovačka učesnica Audi FIS Ski World Cup-a Elvedina Muzaferija imala je startni broj 49, a vožnju je završila 42.pozicijom sa zaostatkom od +2.43 sekunde u odnosu na prvoplasiranu Huetter.

“Mogu biti zadovoljna vožnjom u gornjem dijelu staze, međutim, popustila sam u drugom dijelu i tako povećala zaostatak u odnosu na Austrijanku. Dobro se osjećam na skijama i spremna sam za Spust i još jedan Super – G ovog vikenda”, izjavila je Muzaferija.

Preostale dvije brzinske utrke za žene koje se voze ovog vikenda u austrijskom Altenmarkt – Zauchensee na program su sutra u 10.45 sati i u nedjelju, 14. januara s početkom 11.00 sati.