VIJESTI

(FOTO / VIDEO) Lijepa si k'o go’ u 90’: NK Bosna – FK Famos 2:2 (1:1)

Derbi 19.kola Druge lige Centar odigran je u Visokom pred 1.500 gledalaca. Sve je počelo gospodskim potezom Uprave Famosa prije samog početka utakmice kada je kapiten gostujuće ekipe uručio poklon predsjedniku NK Bosna Emiru Bijediću, a u povodu 100 godina fudbalske igre u Visokom.

Nakon toga već u petoj minuti susreta izgledalo je da će Bosna doživjeti katastrofu. Prvo crveni karton golmana Hrnjića i slobodan udarac za goste u visini domaćeg šesnaesterca, a onda i sigurna realizacija Viteškića za 0:1.

10’min NK Bosna 0:1 FK Famos, Viteškić

Sa igračem manje Bosna nastavlja da igra jednako srčano što se i isplatilo u 35.minuti kada iz penala izjednačuje Tarik Zukić.

Sa ovim rezultatom se otišlo i na odmor.  U 58.minuti nastavka gosti ponovo vode, Mulaosmanović je strijelac.

58’min NK Bosna 1:2 FK Famos, Mulaosmanović Emir nakon loše intervencije golmana Muzaferije

Međutim Bosna se ne predaje, a od 82.minute brojčanost na terenu je izjednačena jer igrač Famosa Edvin Rastoder dobija drugi žuti, odnosno crveni karton nakon čega kreće opšta ofanziva domaćih.

Crveni karton, Edvin Rastoder (FK Famos)

Srčanost, borbenost, želja da ne izgube isplatila se u zadnjoj minuti utakmice. Slobodan udarac, povratna lopta na Emina Seferovića i euro gol za konačan, realan i pošten ishod ove dvije ekipe koje su opravdale epitet ovog susreta.

Četiri gola, tri crvena kartona, penal, pun stadion i ono najljepše gol u devedesetoj minuti za neriješen rezultat koji nije bolji od pobjede, ali u ovakvoj utakmici je puno slađi.