VIJESTI

(VIDEO) Elvedina Muzaferija hrabro do 31. mjesta

Današnja Super-G utrka, koja je u okviru Audi FIS Ski World Cupa održana u francuskom Val ‘dlsereu ostat zapamćena po velikom broju skijašica koje nisu uspjele stići do cilja.

Od 57 takmičarki čak 25 završilo je svoj nastup ranije, dok je naša Elvedina Muzaferija sa startnim brojem 51 hrabro prošla kroz cilj zauzevši 31. poziciju.

“Teški uslovi na stazi izbacili su i favoritkinje kao što su Lara Gut-Behrami i Mikaela Shiffrin. Ostaje žal za bodovima koje sam izgubila nakon vožnje posljednje skijašice danas. Njen plasman na 20 mjesto je iznenađenje koje je i mene koštalo”, izjavila je Muzaferija koja nakon kratke pauze u januaru nastavlja takmičenje u svjetskom kupu.

Najbolje na teškoj stazi Val ‘dlserea danas su bile Frederica Brignone, Lie Kajsa Vickhoff i trećeplasirana Sofia Goggia.